Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Sayın Valimiz Ali Arslantaş, Erzincan Ak Parti Milletvekilleri  Sayın Süleyman Karaman ve Sayın Burhan Çakır, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımıcısı Sayın Sinan Aksu, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy ve Değerli protokol üyeleri ilçemizi ziyaret ettiler.
            Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Sayın Valimiz Ali Arslantaş ve beraberindeki misafirlerimiz ilçemizde bulunan Çaltı Tren istasyonunda inip Kemaliye-Divriği arasındaki taş yolundan ilçemize geldiler. Sayın Bakanımız, Türkiye’de tek olan doğa tarih müzesini gezip müzenin kurucusu olan Prof.Dr. Ali Demirsoy’dan bilgi aldılar.
            Sayın Misafirler buradan yemeğe geçip, yemekten sonra ilçemizde yürüyüş yaparak tarihi Kemaliye evlerinin yapısı,tadilatı ve restorasyonu hakkında Sayın Kaymakamımızdan bilgi aldılar.Daha sonra Atatürk Kültür Merkezi’nde yöresel müziklerimizin çalındığı fasıl programı düzenlendi . Programın sonuna doğru Sayın Kaymakamımız Mustafa İlhan Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a Eğin evlerinin ayrılmaz parçası olan kapı tokmağını takdim ettiler. Sayın Bakanımız ve Sayın Valimiz beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte daha sonra ilçemizden ayrılarak tren ile Erzincan’a döndüler.
           
İSAY2 Galeri