Uluslararası düzeyde büyük ilgi gören, sportif ve kültürel etkinliklerin yer aldığı ve bu yıl 39 uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Erzincan Kemaliye (Eğin)  Doğa Sporları Şenliği’nin bir ayağı olan “Sırat on Fırat Wingsuit /Base jump etkinliği” ilçemizde başladı. Erzincan Valiliğimizin katkıları ve himayelerinde olmak üzere, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve Kemaliye Kaymakamlığı’nın destekleriyle Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı (KEMAV) ve Kemaliye Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Avustralya’dan ABD’ye, Güney Afrika’dan Brezilya’ya Dünya’nın 6 kıtasından, 12 ülkeden 19 wingsuit pilotu katıldı.
         Sırat on Fırat’ Wingsuit / Base jump etkinliği için Sayın Valimiz Ali ARSLANTAŞ, Değerli Eşleri Hatice ARSLANTAŞ Hanımefendi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve KEMAV Başkanı İsmail YÜCEL, Sayın Kaymakamımız Mustafa İLHAN, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif AKTAŞ, Erzincan Adalet Komisyonu Başkanı ve 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Serdar KÖKEN, Erzincan Emniyet Müdürü Bülent ŞENSOY, Erzincan İl Jandarma Komutanı Albay Hasan AKSOYLU ve diğer protokol mensupları ilçemize geldiler.
            Sporcular ile bir araya gelen Sayın Valimiz Ali ARSLANTAŞ, üç gün devam edecek olan aktivitelerin ilk gününe şahitlik etmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Sporculara, burada olmanın ve ilk kez burada atlamanın nasıl bir duygu olduğunu soran Sayın Valimiz Ali ARSLANTAŞ, etkinliklerin sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasını diledi.
         Etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen model uçak atölye çalışmaları ve uygulama programının ardından fotoğraf sanatçısı Lütfi ÖZGÜNAYDIN tarafından hazırlanan fotoğraf sergisinin açılışını yapan Sayın Valimiz Ali ARSLANTAŞ, fotoğrafları inceleyerek kendisini tebrik etti.
         Sayın Valimiz ve bütün protokol üyeleri “Karanlık Kanyon” da tekne turu yaparak ilçemizden ayrıldılar.
         
İSAY2 Galeri